Çayyolu Arslan otomasyonlu halı yıkama fabrikamızda tüm yıkama işlemleri tam otomatik bantlı yıkama sistemi ile yapılmaktadır. Kaliteli deterjan kullanmak, halı yıkama işinin başarı seyrini tamamen etkileyen bir özelliktedir. Çünkü halı yıkamada kaliteli sonuç almak için, iyi derecede hijyen sağlayan leke çıkarıcılar ile uygulama yapmak son derece önemlidir. İşinde tecrübe kazanmış bir halı yıkama fabrikasının hijyen kalitesi yüksek neticelere varabilmesi noktasında belki de en önemli ilkelerden birisi de, leke çıkarıcıların farklı halılara hangi usullerle uygulama yapılacağının netleştirilmesidir. Bu manada bilmek gerekir ki, tse ve diğer kalite standartlarına ait belgeleri olan leke çıkarıcı deterjanlar kullanmak yıkamanın sonucunu doğrudan belirler.

Hijyeni önemseyen birisi iseniz ve şayet, beklentinizin altında bir neticeyle karşılaşmaktan endişeleniyorsanız, halılarınızı vereceğiniz halı yıkama firmasını seçerken, bazı konulara dikkat etmeniz gerekiyor. Öncelikle kalite standartları üst seviyede olan şampuanları kullanan halı yıkama fabrikalarını seçmeniz gerekir. Bakterilerden arınmasını istediğiniz halıların yıkanmasından amaçlanan başarılı neticeyi sağlamak için profesyonellik gerektiren özel bazı şartları sağlamak gereklidir ki, Arslan halı yıkama olarak her türlü özel koşulları sağlayan bi firma olarak hizmet veriyoruz.

Teknolojinin geldiği noktada günümüzde iki ayrı halı ve kilim yıkama sistemi kullanılmaya başlanmıştır ki, bu tekniklerden ilki meç aracılığı ile yıkama şeklinde tarif edilen sistem, diğeri ise tam otomatik sistemlerle icra edilen yıkama tipidir. Otomasyonlu halı ve kilim yıkama makineleri ile yaptığımız yıkama işinin eski tip yıkamaya göre bir çok yararı vardır ve bu faydaların en dikkat çekicisi belki de çift yönlü yıkamadır. Çayyolu Arslan halı yıkama elemanları tarafından yıkama yapılacak yere nakledilen halılar, evvela türlerine bakılarak ayrı yerlere aktarılır çünkü, farklı özellikteki halılar farklı teknikler kullanılarak yıkanırlar.

Halıları yıkayacak bir fabrikanın işçilik kalitesi, iş ahlakına sahip personel kadrosu ve kullandığı deterjanların uygun standartlarda olmasıyla anlaşılır. Firmamızda kullanılan yeni teknoloji makineler ve bunun yanında geliştirilmiş leke çıkarıcılar mesleğimizi en az hatayla tatbik etmemize imkan veriyor. Buradan hareketle biz de Çayyolu Arslan halı yıkama olarak bu önemli durumun bilincindeyiz ve firmamızda en iyi bilinen endüstriyel makineleri kullanıyoruz.

Bu alan da başka iş alanlarındaki gibi teknik ilerlemelerden fayda sağlamış bir iş koludur ki, sanayi alanındaki yeni teknolojik şartlar işin kalite standartını oldukça arttırmıştır. Yıkama işi tamamlanan halıların hızlı bir şekilde kurumasının gerçekleşmesinde halı sıkma makinesinin kullanılması kurutmanın sorunsuz halledilmesi için ciddi önem teşkil etmektedir. Sıkma makinesinde sıkılan halı ve kilimler asılmaya gereksinim duyar ki güneşle dezenfeksiyon tam manasıyla bu yolla sağlanır. Güneşte kuruması gerçekleşen halılar kontrol maksadıyla kontrol masasına getirilir ve burada lekelerin kontrolü ile beraber paket çalışmaları yapılır. Poşetleme prosedürleri nihayete eren halı ve kilimler dağıtım yerlerine göre bir sıralama sağlanacak biçimde ayrılıp, dağıtım araçlarına verilir ve bundan sonra söz verilen zamanda halılar müşterilere verilir.

Tecrübeler gösteriyor ki, halı ve yollukları yıkatırken istenen kaliteli neticeye varmak için her şeyden önce dikkat edilecek şey, halıların yıkattırılacağı işletmenin yıkama ve leke çıkarmada uzmanlaşmış bir halı yıkama şirketi olması gerektiğidir.