Tecrübeli bir halı ve kilim yıkama şirketinin yüksek kalitede neticelere varabilmesi için önemli kurallardan bir tanesi de arındırıcı maddelerin farklı özelliklerdeki halılara ne tür tekniklerle uygulama yapılacağı konusunun bir kalite kriterine bağlanmasıdır. Zira çok iyi bilinmelidir ki markası belli olan bir halı yıkama şampuanı kullanıyor olmak temizlikle alakalı işlerin kalitesini doğrudan etkilemektedir. Yün şagi yahut makine halılarının temizlenmesinden amaçlanan kaliteli neticeyi almak için özen gerektiren özel bazı kuralların sağlanması gerekmektedir.

Etimesgut Arslan deneyimli yolluk ve halı yıkamanın halıların yıkanmasında önemsediği konuların başında antibakteriyel deterjan kullanımı gelir ki, bu durum yıkamanın başarı oranını önemli oranda değiştirmektedir. Bu manada kaliteli neticeye ulaşmak için antibakteriyel özellikte endüstriyel deterjanlar uygulamak büyük önem arz etmektedir. Teknolojinin geldiği noktada günümüzde iki türlü halı ve kilim yıkama tekniği gündeme gelmiştir ki, bu metotlardan birisi elle yıkama şeklinde tabir edilen yöntem, ikincisiyse otomatik halı yıkama makinesiyle icra edilen yıkama metodudur. Otomasyonlu halı ve kilim yıkama makineleri ile sürdürdüğümüz yıkama işlemlerinin eski sisteme göre pek çok faydası gündeme gelir ve bu yararların en dikkat çekicisi sanıyorum daha detaylı yıkama yapılmasıdır. Kaliteli hizmet bekleyen birisiyseniz ve şayet, hoş olmayan bir sonuçla karşı karşıya kalmaktan çekiniyorsanız; yıkama yaptıracağınız halı firmasına halılarınızı yıkatırken bazı şartları araştırmalısınız.

Etimesgut Arslan halı yıkama çalışanlarınca yıkama bandına alınan yıkanacak halılar karışmaması için türleri göz önüne alınarak ayrılır çünkü farklı türdeki halılar aynı şekilde yıkanamamaktadır. Halıların temizliğini yapacak bir fabrikanın ortaya koyduğu kalite, bilgili personel ve kullandığı ekipmanların uygun kalitede olmasıyla bilinir.

Yıkamada ilk aşama servis arabasının söylenilen zaman diliminde yıkanacak malzemeyi almasıdır ve bu işlem ile alakalı artı bir para istenmemelidir. Kaldı ki iyi bir halı yıkama ve overlok kuruluşu kesin olarak belirtilen sürede almaya gelir halıları. Bu sektör de başka işlerdeki gibi endüstriyel gelişmelerden etkilenmiş bir sektördür ki, endüstriyel alandaki son yenilikler yıkamanın kalitesini son derece yükseklere taşımıştır. Yıkamadan sonra halıların biran önce kurumasının sağlanmasında sanayi tipi bir sıkma makinesiyle suyu tahliye etmek kurutmanın başarılı olması için gerçekten önemlidir. Endüstriyel sıkma makinesiyle sıkılan halı ve yolluklar askıda bekletilmeye gereksinim duyar ki bakterisiz kurutma yalnızca bu yolla sağlanabilir. Tam anlamıyla kuruduğu anlaşılan halı ve kilimler son kontrollerin yapılması için son kontrol birimine sevk edilir ve bu kısımda lekelerin kontrolü ile birlikte parfüm ve paketleme işlemleri yapılır. Paketleme işlemleri de sonuçlanan halı ve yolluklar dağıtım yerlerine göre bir sıralama yapılacak biçimde gruplanıp, sevkiyat birimine aktarılır ve böylece beklenen saatler içerisinde halılar teslimat adresine verilir.

Son yıllarda kullandığımız bantlı sistemler ve bununla beraber anbibakteriyel sarf malzemeleri bu mesleği kusursuz biçimde uygulamamıza imkan veriyor. Bu saydıklarımızdan dolayı her daim Etimesgut Arslan kilim ve halı yıkama fabrikası olarak bu ayrıntının bilincindeyiz ki, işletmemizde en güçlü endüstriyel ekipmanları kullanarak yıkama yapıyoruz. Siz de kusursuz temizliğe azami derecede önem veren biri iseniz kaliteli deterjanlarla çalışan halı yıkama şirketlerini tercih etmek durumundasınız.

Altını çizmeliyiz ki halıları yıkatırken arzu edilen netice için dikkatli olunması gereken konu, halınızı temizleyecek işletmenin yıkama ve leke çıkarmada uzmanlaşmış bir halı ve kilim yıkama firması olması gerektiğidir.