Sincan Arslan Halı Yıkama çok uzun yıllardır edindiği tecrübesiyle en iyi hizmeti verme iddiasıyla hizmet veren, profesyonel bir halı yıkama fabrikasıdır.

Makine sistemlerinin gelişmesiyle birlikte son yıllarda ayrı iki yıkama sistemi izlenmeye başlanmıştır ki, bu sistemlerden ilki manuel yıkama olarak tabir edilen yöntem, ikincisi de bantlı yıkama sistemiyle yapılan yıkama türüdür. Otomatik bantlı sistem halı yıkama makinesi ile sürdürülen yıkama işlemlerinin meçle yıkamaya göre bir çok yararı gündeme gelir ki, bunların en dikkat çekicisi zannediyorum halının tersinin de yıkanmasıdır. Artık kullandığımız bantlı sistemler ve geliştirilmiş deterjanlar yıkamayı en iyi şekilde uygulamamıza imkan veriyor. Buradan hareketle her daim Sincan Arslan halı yıkama fabrikası olarak bu detayın bilincindeyiz ve yıkama işlemlerimizde en geçerli otomatik makineleri kullanıyoruz.

Yüksek hijyen beklentileriniz varsa, beklentinizin altındaki neticelerle karşı karşıya gelmekten korkuyorsanız, yıkama işinizi vereceğiniz halı yıkama firmasını seçmeden evvel bazı önemli konuları araştırmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Sincan Arslan halı yıkama ücretsiz servisiyle yıkama bölümüne taşınan halı ve kilimler, önce iplik özelliklerine bakılarak yıkamaya hazırlanır çünkü her halı aynı ekipmanlarla yıkanamamaktadır. Halı yıkamacılık ta piyasadaki diğer sektörlerde olduğu gibi gelişen teknik ilerlemelerden pozitif etki almış bir iş koludur ve mühendislik alanındaki yeni teknik imkanlar temizliğin kalite standartını epeyce üst düzeye taşımıştır.

Evlerde kullanılan halıların yıkama işleminden amaçlanan başarılı sonucu almak için özveri gerektiren belirli kuralları sağlamak zorunluluktur. Halıları temizleyecek bir şirketin yaptığı işteki kalite, tecrübe sahibi bir ekip ve bununla beraber elinde bulundurduğu deterjan ve leke çıkarıcıların standartlara uygunluğuyla mukayese edilir.

Tecrübelerimize göre halıları yıkatırken kaliteli bir sonuç için her şeyden önce göz önünde bulundurulması gereken şey, halı ve kilimleri yıkayacak şirketin temizlik ve hijyen sağlamada titizliği benimsemiş bir halı yıkama işletmesi olmasındaki mecburiyettir. Eğer kusursuz temizliğe gereken önemi veren bir kimse iseniz piyasada geçerli şampuanları kullanan halı ve kilim yıkama firmalarını tercih etmek durumundasınız. Halıların yıkatılmasında ilk aşama, servisin sözleşilen sürede halıları almaya gelmesidir ve bu işlem için herhangi bir ücret verilmemelidir. Zaten memnun kalmayı umacağınız bir temizlik şirketi hızlıca ve söz verdiği sürede adresinizde olacaktır.

Sincan Arslan hijyenik kilim ve halı yıkama fabrikası halıları gereken durumlarda elde ya da ful otomatik yöntemle yıkar. Kaliteli halı yıkama deterjanı kullanmak ise, bu işin sonucunu çok büyük ölçüde değiştiren bir özelliktedir. Halı yıkama işlerinde başarılı neticeyi elde etmek için bakterileri arındırabilen halı yıkama şampuanları uygulamak gereklidir. Yıkama işi bitirilen halıların biran önce kurutulmasında özel bir sıkma makinesi kullanmak, kurutmanın problemsiz olması için oldukça önemlidir.

Sanayi tipi sıkma makinesiyle sıkılmış halı ve yolluklar yine de askıya asılmaya gereksinim duyar ki, bakterisiz yıkama sadece bu metotla sağlanabilir. Gerektiği kadar kuruduğu gözlemlenen halılar kontrol edilmesi için son kontrol masasına alınır ve bu alanda leke kontrolü ile birlikte paket işleri yapılır. Paket işleri nihayete eren halı ve yolluklar her adrese göre bir araya getirilecek biçimde düzenlenip, dağıtım elemanlarına yönlendirilir ve böylece söylenilen saatler arasında halılar müşterilere sevk edilir.

Yeterli iş tecrübesine sahip bir halı, kilim ve yolluk yıkama şirketinin kusursuz bir iş çıkarabilmesi için önemli şeylerden birisi de arındırıcı maddelerin hassas yapılı halılara hangi tekniklerle uygulanacağının netleştirilmesidir. Çünkü kabul etmek gerekir ki tse belgeli leke çözücüler kullanıyor olmak yıkama işlerinin kalitesini direkt olarak etkiler.