Halıların yıkatılmasında ilk aşama, ücretsiz servis aracının istenen zaman içerisinde adresinizde bulunmasıdır ve bu işlem ile ilgili ekstra bir ödeme talep edilmemelidir. Kaldı ki işinde kurumsallaşmış bir halı yıkama ve overlok kuruluşu kesin olarak sözleşilen zaman aralığında verdiğiniz adrese gelir. Hijyen sağlamada kullandığımız bantlı sistemler ve bununla beraber yeni nesil leke çözücüler yıkamayı neredeyse sıfır hatayla sürdürmemize yardım ediyor. Buradan hareketle yıllardır Yenikent Arslan halı yıkama olarak bu şartın farkındayız ve yıkama uygulamalarımızda en bilinen yıkama ve sıkma makinelerini kullanıyoruz.

Bu sektör de piyasadaki diğer sektörlerde olduğu gibi ilerleyen teknolojiden payına düşeni almış bir iş alanıdır ki, özellikle yeni teknik imkanlar sektörün kalite standartını gerçekten çok yükseklere çıkartmıştır. Yenikent Arslan halı yıkama servisiyle yıkama mekanına taşınmış olan yıkanacak halı ve kilimler, karışmaması için özelliklerine göre bölümlere ayrılır çünkü farklı özellikteki halılar aynı şekilde yıkanamamaktadır. Yenikent Arslan profesyonel kilim ve halı yıkamaya kilim ve halıları eski tip ya da bilgisayarlı sistemle yıkatabilirsiniz. Bu seçim uzman ekibimiz tarafından halının yapısal özellikleri göz önünde bulundurularak yapılır. Bununla birlikte deterjan seçimi, halı yıkama işinin neticesini önemli oranda belirlemektedir. Bu anlamda başarılı bir neticeye varmak için ciddi arındırma gücü olan kaliteli deterjanlar kullanmak son derece önemlidir.

Standartlara uygun hizmet almak isteyen birisiyseniz ve şayet, istenmeyen sonuçlarla karşılaşmaktan tedirginseniz; halılarınızı yıkatacağınız yıkama fabrikasıyla seçerken, önemli detayları araştırmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Halılarımızı yıkayacak bir işletmenin işçiliğindeki kalite, düzenli personel kadrosu ve bununla birlikte uygulamada kullandığı temizlik malzemelerinin yeterliliğiyle bilinir.

Tecrübeli bir halı ve kilim yıkama şirketinin hijyen kalitesi yüksek bir hizmet çıkarabilmesi için önemli kurallardan birisi de leke çıkarıcıların farklı halılara hangi metodlarla uygulanacağını tespit etmektir. Bu noktada ispatlanmış bir gerçektir ki, standartlara uygun bir halı yıkama şampuanı kullanmak temizlik işlerinin sonucunu etkileyici özelliktedir. Özellikle yüksek kaliteye gerekli özeni gösteren biriyseniz piyasada tutulan deterjanlarla çalışan halı yıkama şirketlerini tercih edin. Edindiğimiz tecrübe gösteriyor ki kilim ve halıları yıkatırken istenen kaliteli neticeye varmak için özen gösterilmesi gereken konu, halıyı yıkayacak fabrikanın hijyen kalitesi konusunda profesyonellerden oluşan bir kilim ve halı yıkama şirketi olmasındaki gerekliliktir.

Her çeşit halının yıkama işleminden hedeflenen başarılı neticeyi kazanmak için özen gerektiren belirli normların yerine getirilmesi gereklidir. Halılarımızın hızlıca kurutulmasında otomatik sıkma makinesiyle suyu tahliye etmek, kurumanın problemsiz olması için son derece önemlidir. Sıkma makinesinin sıktığı halı ve kilimler askıya alınmaya ihtiyaç duyar ki, güneş dezenfeksiyonu yalnızca bu koşulla sağlanır. Özel askılarda kuruması tamamlanan halı ve kilimler kontrol edilmesi için denetim bölümüne taşınır ve bu bölümde fırçalama ile beraber ambalajlama ve parfümleme çalışmaları yapılır. Kontrol işlemleri sonuçlanmış olan halılar dağıtım planlarına göre bir sıralama yapılacak şekilde planlanıp, dağıtım çalışanlarına aktarılır ve böylece randevulaşılan zamanda halı ve kilimler sahiplerine verilir.

Teknolojinin geldiği noktada günümüzde iki çeşit yıkama yöntemi geliştirilmiştir ki, bu yöntemlerden birincisi meç kullanarak yıkama olarak adlandırılan sistem, diğeri ise bantlı yıkama sistemiyle yapılan yıkama metodudur. Bantlı halı yıkama makinalarıyla sürdürdüğümüz yıkama işlemlerinin meçle yapılan yıkamaya göre fazlaca avantajı bulunur ve bunlar arasında en mühim olanı kesinlikle çift taraflı yıkamadır.